Selin Aktan biyografisi

Fotoğrafım
istanbul, Turkey
Selin Melek Aktan, Cerrrahpaşa Tıp Fakültesindeki eğitimini tamamladıktan sonra İngiltere'de College Fashion Design bölümünü bitirdi. Belçikalı bir galeri sahibinin sergi teklifi ile profesyonel sanat hayatına başladı.Anadolu motif ve renklerinden esinlendiği ''orientalpopart koleksiyonuyla 2004 Zurih Art Show'un en avangard sanatçısı seçildi.Çalışmalarını Yunanistan Bulgaristan, Isviçre,Fransa, İtalya Polonya,Avusturya ,Danimarka, Mısır, LosAngeles,NewYork, Miami' de sergileyen Aktan'ın eserleri 2009da USA Museum of the Americas koleksiyonuna alındı. İtalya'daki İnsan Hakları sergisine davet edilen Aktan'ın''Savaşta Çocuk''eseri Caserta Müzesine alınırken,bu konudaki yazısı Amerika'daki surfax tarafından dünyayı besleyen en iyi makaleler arasına seçild.2007 de yayınladığı ''Aşk Selinde Uçuşan Melekler''şiir kitabı ÇYDD yararına satılan Selin,2010da eğitim projelerine destek vermek amacıyla söz ve müziği kendisine ait ''Rüzgarlara Fısıldadım ' 2012de ise ''Şaka gibi herşey''albümlerini çıkarttı.Aktan 2010 da Nişantaşı'nda Apeiron Artplus Galeriyi kurdu.

15 Mayıs 2014 Perşembe


AÇIL SUSAM AÇIL

20 Mayıs-31 Mayıs 2014 

Selin Melek Aktan 

Resim Heykel Sergisi 

Arkasında birçok gizemler barındıran hayatımız boyunca açtığımız ve açamadığımız kapılar


Tablolarında genelde masalsı öğelere yer veren Selin Melek Aktan ‘’Açıl Susam Açıl ‘’ isimli bu sergisinde bizleri yine hayal ve gerçeğin birbirine karıştığı, özgür, masum, çılgın, hassas ve kırılgan, figürlerin neşeyle dans ettiği fantezi bir dünyaya götürecek..
Nişantaşı’nın tarihi apartmanlarından çıkan eski kapılar sanatçının fırçası ile geçmişten günümüze gizemli bir yolculuğa çıkıyor ve onlar da aynı İstanbul gibi dönüşerek bu renkli semtin hareketli ritmine ayak uyduruyorlar.


Selin Melek Aktan
Sanat hayatına başladığı 2004 yılından bugüne kadar eserlerini New York,Losangeles,Miami, Fransa,İtalya,İsviçre,Avusturya,Danimarka,Yunanistan,Bulgaristan, Polonya, Kosova,Hindistan,Mısır ve Çin'de sergilemiş olup, 2008 den beri çalışmalarını yurt içinde sürdürmektedir. 


‘’Açıl Susam Açıl’’ sanatçının Türkiye’deki 12.kişisel sergisidir.


Aktan'ın geliri Türkiye'deki eğitim projelerine aktarılan bir şiir kitabı ve söz müziği kendisine ait eserlerden oluşan iki adet müzik albümü vardır.


Açılış kokteyli; 20 Mayıs Salı saat 18.oo-20.oo pm
Ahmet Fetgari sok.
No 64  kat 1Güneş apt. Nişantaşı/İstanbul

0544 6401936

Hiç yorum yok: